Maminkám

Sestra na telefon a laktační poradenství

POMAD je „svým“ ženám vždy nablízku. K dispozici je vám sestra na telefonu, se kterou můžete konzultovat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a 365 dní v roce. Patří do ní i laktační poradenství. 
Dva roky této služby je za pouhých 500,-Kč. Stačí jen objednat službu na e-mailové adrese: chuvickapomad@seznam.cz.

Pokud problém není možné vyřešit po telefonu, sestra k vám přijede.   

 

Poporodní kurzy

Pro  maminky, které z nějakých důvodů nemohly navštěvovat kurzy v těhotenství, nabízíme poradnu, kde mohou své problémy řešit.

Jeden z nejčastějších je: přechod na umělou výživu a první pomoc dítěti.

 

Poporodní péče: pečujte také o sebe

Samozřejmě – když dítě přijde na svět, vše se točí kolem něj. Ale nezapomeňte, že i vy jste důležitou součástí toho, aby dobře prospívalo. Nezapomínejte proto také na péči o sebe. POMAD je stejně dobrým průvodcem v těhotenství i po porodu. Nabízí vám poporodní péči:

  • pomoc porodní asistentky u vás doma nebo individuální konzultaci u nás
  • asistenci u kojení
  • cvičení po šestinedělí 
  • rehabilitaci při bolestech zad
  • vyšetření funkčnosti svalů pánevního dna a vyšetření sondou, léčba cvičením
  • gynekologické cvičení při léčbě inkontinence po těžkém porodu
  • řešení poporodní anorgasmie
  • odbornou pomoc při hojení porodních poranění
  • chůvu do domácnosti ( zdravotní sestra )

 

Přechod dítěte na umělou výživu

Přednášku je možné absolvovat kdykoli v průběhu těhotenství nebo s již narozeným dítětem různého věku.  Naučíme rodiče šetrnému podávání takových prvních příkrmů, které nezatíží nevhodně dětský organismus. Poradíme s výběrem potravin i skladbou jídelníčku v závislosti na věku dítěte.

 

Kurz kojeneckých masáží

Masáže prohlubují vztah mezi rodiči a jejich malými dětmi. Ty pak lépe prospívají, rychleji se uzdravují z nemocí a lépe spí. Masáže jsou prospěšné i  pro nedonošené novorozence, při poruchách psychomotorického vývoje a lehké mozkové dysfunkci, při astmatu a dalších alergiích.

 

Chytrý obchůdek a půjčovna

POMAD se neomezuje pouze na poradenství. V našem obchůdku najdete pomůcky k ošetřování dítěte, chytré pomůcky ke kojení a rovněž vše potřebné k porodu. Máme pro vás připravené kompletní balíčky do porodnice i lékárnu pro dítě do tří let. Protože vás neobsluhují prodavačky, ale sestry, můžete si být jisté, že vám nabídnou jen to, co skutečně potřebujete a co vám neudělá tzv. vítr v peněžence. V POMAD si můžete zakoupit nejrůznější čaje z ručně sbíraných bylinek (k porodu, ke kojení, proti pálení žáhy, při nachlazení, bolestech zad…)

Půjčujeme: dvoufázové elektrické odsávačky mateřského mléka zn. MEDELA a chůvičky – hlídací kontaktní monitory dechu do postýlek.

 

Inkontinence

S neschopností udržet moč – tzv. inkontinencí, se setkává nezávisle na věku každá druhá žena. Příčiny mohou být různé – infekce močových cest, těhotenství, těžký průběh porodu, těžká fyzická práce, obezita či klimakterium. Pokud je inkontinence včas diagnostikována, lze ji řešit s velkým procentem úspěšnosti. Využíváme speciální metodiky vyšetření a léčby formou gynekologického cvičení bez nutnosti operačního zákroku.  Plán léčby je pro každou ženu individuální. 
 

Gynekologické potíže

Ne všechny gynekologické potíže je nutné řešit farmaky. Mnohé z nich lze ovlivnit, potlačit či zcela vyléčit jinými metodami. Patří mezi ně například pravidelné cvičení, masáže, nahřívání, bylinkové zábaly nebo tzv. manipulace. Léčbu doplňujeme bylinkovými čaji.

Nabízíme pomoc při bolestivé, silné, slabé či nepravidelné menstruaci, absenci ovulace či nesprávné poloze dělohy. Řešíme bolesti při pohlavním styku. Odstraňujeme potíže, které provázejí klimakterium.

Ke každému problému zaujímáme individuální stanovisko ve spojení s týmem odborníků.