Těhotným

Předporodní  kurzy ve 4 lekcích

Očekávání narození dítěte je vždy radost. Ale… Pro mnoho žen přichází zdánlivě nepochopitelně i období nových otázek. Hledají odpovědi na to, jak nejlépe jíst, hýbat se a jak se chovat, aby dítě, které nosí, bylo v pohodě a porod proběhl podle jejich představ. Shánějí informace o tom, co všechno se změní, až se dítě narodí a jak o ně co nejlépe pečovat. Kvalitní odpovědi mohou nalézt ve čtyřech lekcích těhotenského kurzu nestátního zdravotnického zařízení POMAD.

Nejprve se dozvědí vše o těhotenství, je to individuální hodina otázek a odpovědí. Následuje teoretická a praktická příprava k porodu. Velmi důležitá je pak téma příprava na  šestinedělí a kojení. Hlavně, jak předejít problémům, které kojení a nezkušenost přináší. Představte si situaci: Po 3-4 dnech v porodnici odcházíte se svým drobečkem domů. Brzy se sejdou všichni – babičky, tetičky, sousedky i kamarádky. Každý z nich má nějakou zaručeně dobrou radu a vám z toho všeho brzy jde hlava kolem. Předporodní kurz v nestátním zdravotnické zařízení POMAD vás naučí, jak a co si z těch osvědčených  rad vybrat. V jedné lekci – vše o dítěti – se seznámíte s tím, jak s novorozencem manipulovat, jak mu porozumět a jak co nejlépe složit jeho výbavičku. Další lekce je určena k osvojení základních  znalostí o první pomoci novorozenci a dítěti do věku 3 let.

Časovou i finanční úsporou je Celodenní kurz, kde i s partnerem si můžete vyslechnout všechna témata za jeden den. Koná se dle zájmu budoucích rodičů 1x i 2x v měsíci. Příjemný společenský den, kde se sejdou lidé se stejnými otázkami, radostmi i starostmi. V rámci celodenního kurzu se můžete zúčastnit i pouze na jednoho, vámi vybraného tématu.

Naše kurzy můžete navštěvovat v nestátním zdravotnickém zařízení POMAD v ul.Jana Masaryka 45, Praha 2-Vinohrady. Tato skutečnost platí od 3.2.2017, protože FN Motol již nemá dostatek prostorů pro předporodní aktivity.

Vybrat si můžete z těhotenských a mateřských kurzů, různých přednášek, rehabilitací a masáží, i pohybových aktivit pro těhotné a maminky s dětmi.

Některé kurzy mají svůj stálý rozvrh. Současně však disponujeme pohyblivými hodinami – do těch zařazujeme témata podle vašeho přání a poptávky.

Na každou aktivitu je nutné se objednat na tel. čísle: +420 607 972 243, 222 510 915, nebo emailem chuvickapomad@seznam.cz. K e-mailu prosím, uveďte své telefonní číslo.

Témata:

Těhotenství – individuální konzultace – otázky a odpovědi

Příprava k porodu – 180 min – teoretická i praktická část, nácvik úlevových poloh, dýchání i porodních poloh (přítomnost partnera není podmínkou)

Vše o dítěti – 150 min – manipulace, ošetřování novorozence, koupání, znaková řeč, vycházky a oblékání, skladba výbavičky (neutrácet zbytečně a mít důležité pomůcky)

Kojení a šestinedělí – 150 min – my považujeme toto téma za jedno z nejprospěšnějších, z celého kurzu. Prevence mnoha problémů, které přináší nezkušenost.

První pomoc dítěti – 120 min – poučení a řešení  nejčastěších problémů u dětí do tří let, které mohou způsobit jak nemoce, tak podcenění situace za strany dospělých.Zásahy, které zachraňují život.

Možnost objednání na e-mailové adrese: chuvickapomad@seznam.cz, tel: +420 607 972 243

 

Pomoc při porodu

Potřebujete mít jistotu, že s vámi bude u porodu někdo, koho znáte a kdo je schopen vás v jakékoli situaci podpořit a odborně vám pomoci? V našem centru se můžete seznámit s porodní asistentkou nebo společnicí (dulou), která vás později, až přijde váš čas, doprovodí i k porodu.

 

Rehabilitace, masáže a alternativní léčba

Většinu potíží a bolestí, které provázejí těhotenství a mohou pokračovat i v šestinedělí, lze odstranit cvičením. Pokud však cvičení nestačí, přicházejí na řadu rehabilitace a masáže.  

masáž uvolňovací částečná-(30 min)

masáž uvolňovací komplexní-(60 min)

masáž nohou a chodidel-(30 min)

indické masáže-(60 min)

baby-masáže-(3×60 min)

manipulace, mobilizace ( při zablokování)

přikládání baněk-(30 min)

bylinné zábaly ( při bolestech, snaze otěhotnět, prevence i hojení strijí)

pomoc při nevhodných polohách dítěte-( 30 min)

Aktuálný rozvrh najdete v sekci ROZVRHY